اخبار

کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو: نیاز ها در مورد تنظیم مقررات روی کریپتو کارنسی در حال رشد است

کریستوفر والر دلیل بر این می آورد که سرمایه‌گذاران با تجربه می‌دانند چگونه زنده بمانند، اما زمانی که سرمایه‌گذاران کوچک ضرر می‌کنند، می‌تواند عواقب گسترده‌ای داشته باشد.

کریستوفر والر، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو ایالات متحده، در کنفرانس SNB-CIF در مورد کریپتو کارنسی و نوآوری مالی در زوریخ، سوئیس، به حضار گفت که برای باز کردن اکوسیستم کریپتو به روی عموم مردم، مقررات لازم است. والر گفت، واسطه‌های مالی می‌توانند به مدیریت ریسک برای کاربران جدید کریپتو کمک کنند، اما نمی‌توانند آن را از بین ببرند، و محصولات مالی جدید و با رشد سریع برای بقا نیاز به اعتماد عمومی دارند.

این مقام بانکی از مثال های تاریخی برای نشان دادن رابطه بین نوآوری فنی، مقررات و ثروت اندوزی استفاده کرد. والر گفت: «فناوری جدید – و فقدان قوانین روشن – به این معنی بود که برخی از ثروت‌های جدید به دست آمد، حتی اگر برخی دیگر از دست رفتند.

والر ادامه داد که سرمایه گذاران با تجربه می دانند که چگونه در بازارهای غیرقانونی فعالیت کنند و ممکن است نیازی به مقررات نداشته باشند یا خواهان آن نباشند. او به نظرسنجی اخیر فدرال رزرو اشاره کرد که نشان داد حتی با وجود دارایی های کریپتو انفجاری در سال های اخیر، تنها 12 درصد از بزرگسالان آمریکایی دارای کریپتو کارنسی هستند و 99 درصد از آنها آن را برای مقاصد سرمایه گذاری نگهداری می کنند.

ممکن است واسطه‌ها در بازار مالی خواهان تنظیم مقررات باشند، زیرا کاربران جدیدی که تجربیات منفی با کریپتو دارند، می‌توانند با آنها وارد اختلاف شوند. والر توضیح داد: “وقتی سرمایه گذاران روزمره شروع به از دست دادن پس اندازهای زندگی خود می کنند، بدون دلیلی جز تمایل به شرکت در بازار داغ، تقاضا برای اقدام جمعی می تواند به سرعت افزایش یابد.”

بانک مرکزی استدلال کرد که این خواسته ها می تواند به اجتماعی شدن زیان های فردی تبدیل شود، مانند درخواست برای بازپرداخت سرمایه گذاران کوچکی که در فروپاشی اکوسیستم Terra (LUNA)متحمل ضرر شده اند. این به نوبه خود منجر به افزایش تقاضا برای مقررات برای جلوگیری از تکرار وضعیت می شود.

والر برای دسترسی گسترده به اکوسیستم کریپتو به این نتیجه رسید:

«[…] سؤال این نیست که کاربران باتجربه آن اکوسیستم چه می‌خواهند – بلکه در مورد آن چیزی است که بقیه مردم برای اطمینان از ایمنی اکوسیستم به آن نیاز دارند، و خوب یا بد، شما نمی‌توانید اطمینان برنامه‌ریزی کنید. ”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا