آموزش

نکات برجسته معامله گری ارزهای دیجیتال

فصل ششم

چگونه می توانم معاملات ارز دیجیتال را شروع کنم؟

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید ترید را شروع کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

در مرحله اول، مطمئناً برای ترید با آن به سرمایه نیاز دارید. اگر پس‌انداز نداشته باشید و با پولی که نمی‌توانید از دست بدهید شروع به معامله کنید، می‌تواند تأثیر بسیار مضری بر زندگی شما داشته باشد. تجارت یک شاهکار آسان نیست – اکثریت قریب به اتفاق معامله گران مبتدی پول خود را از دست می دهند. باید انتظار داشته باشید که پولی که برای تجارت کنار گذاشته اید می تواند به سرعت ناپدید شود و ممکن است هرگز ضرر خود را جبران نکنید. به همین دلیل است که توصیه می شود برای آزمایش آن با مقادیر کمتر شروع کنید.

چیز دیگری که باید در مورد آن فکر کنید، استراتژی کلی ترید شما است. برای کسب درآمد در بازارهای مالی راه های ممکن زیادی وجود دارد. بسته به زمان و تلاشی که می‌توانید برای این کار انجام دهید، می‌توانید بین بسیاری از استراتژی‌های مختلف برای رسیدن به اهداف مالی خود یکی را انتخاب کنید.

در نهایت، در اینجا یک نکته اضافی وجود دارد. بسیاری از معامله گران زمانی که تجارت منبع اصلی درآمد آنها نیست، در بهترین حالت خود قرار دارند. به این ترتیب، تحمل بار عاطفی آسان تر از زمانی است که بقای روزانه آنها به آن بستگی داشته باشد. حذف احساسات یکی از ویژگی‌های اصلی معامله‌گران موفق است، و زمانی که معیشت فرد در خطر است انجام آن بسیار سخت‌تر است. بنابراین، به خصوص زمانی که شروع به کار می کنید، می توانید به تجارت و سرمایه گذاری به عنوان یک سرمایه گذاری جانبی فکر کنید. و به خاطر داشته باشید که برای یادگیری و تمرین با مقادیر کم شروع کنید. بررسی راه‌های کسب درآمد غیرفعال با ارز دیجیتال نیز ممکن است مفید باشد.

بنابراین، شما تصمیم گرفته اید که می خواهید وارد دنیای تجارت ارزهای دیجیتال شوید. چه کار باید انجام بدهید؟

ابتدا باید ارز فیات خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار، رفتن به صفحه خرید کریپتو در بایننس است، جایی که گزینه های زیادی خواهید داشت. می‌توانید با استفاده از حساب بانکی خود در صرافی P2P و از طریق راه‌حل‌های شخص ثالث مانند Simplex، Paxful یا Koinax، کریپتو را با کارت‌های نقدی و اعتباری خریداری کنید. پس از اتمام کار، بخشی از سیستم مالی جدید خواهید بود!

اکنون که ارز دیجیتال خود را دریافت کرده اید، گزینه های بالقوه فراوان هستند. بلافاصله می توانید به صرافی نقطه ای Binance بروید و سکه ها را معامله کنید. اگر تجربه قبلی در تجارت دارید، می‌توانید پلتفرم معاملات حاشیه بایننس یا معاملات آتی بایننس را نیز بررسی کنید. همچنین فرصت‌های درآمد غیرفعال در دسترس است که شامل سهام‌داری، وام دادن به دارایی‌های شما در Binance Savings، پیوستن به استخر استخراج بایننس و موارد دیگر می‌شود.

تا کنون، همه اینها شامل چیزی بود که صرافی متمرکز نامیده می شود – مانند Binance. اینها صرافی هایی هستند که رمزارز خود را در آن سپرده گذاری می کنید و فعالیت های مالی خود را در سیستم های داخلی صرافی انجام می دهید. با این حال، به لطف جادوی فناوری بلاک چین، گزینه های دیگری به نام صرافی های غیرمتمرکز (DEX) وجود دارد. در این مکان‌ها، وجوه شما هرگز کیف پول رمزنگاری خود را ترک نمی‌کند، بنابراین شما همیشه حضانت کامل آنها را خواهید داشت. همچنین می توانید کیف پول سخت افزاری خود را متصل کرده و مستقیماً از آن تجارت کنید.

صرافی های متمرکز در فضای ارزهای دیجیتال غالب هستند. اما بسیاری از معامله گران و علاقه مندان به بلاک چین بر این باورند که بخش قابل توجهی از حجم معاملات ارزهای دیجیتال در آینده روی DEX ها اتفاق خواهد افتاد. به Binance DEX بروید و خودتان تجربه تجارت را امتحان کنید!

ژونال معاملاتی چیست و آیا باید از آن استفاده کنم؟

ژورنال معاملاتی مستندی از فعالیت های تجاری شماست. آیا باید یکی را نگه دارید؟ شاید! می توانید از یک صفحه گسترده اکسل ساده استفاده کنید یا در یک سرویس اختصاصی مشترک شوید.

به خصوص وقتی صحبت از معاملات فعال تر به میان می آید، برخی از معامله گران نگه داشتن یک ژورنال معاملاتی را برای سودآوری مداوم ضروری می دانند. به هر حال، اگر فعالیت های تجاری خود را مستند نکنید، چگونه نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی خواهید کرد؟ بدون یک ژورنال معاملاتی، ایده روشنی از عملکرد خود نخواهید داشت.

به خاطر داشته باشید که سوگیری‌ها می‌توانند نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های تجاری شما داشته باشند، و یک مجله تجاری می‌تواند به کاهش برخی از آنها کمک کند. چگونه؟ خوب، شما نمی توانید با داده ها بحث کنید! عملکرد معاملاتی همه به اعداد و ارقام بستگی دارد، و اگر کاری را به خوبی انجام ندهید، در عملکرد شما منعکس خواهد شد. با نگه‌داشتن دقیق یک مجله معاملاتی، می‌توانید نظارت کنید که چه استراتژی‌هایی بهترین عملکرد را دارند.

چگونه باید اندازه موقعیت خود را در معاملات محاسبه کنم؟

یکی از مهمترین جنبه های معاملات، مدیریت ریسک است. در واقع، برخی از معامله گران استدلال می کنند که این مهمترین چیز است. به همین دلیل است که محاسبه اندازه موقعیت های خود با یک فرمول استاندارد بسیار مهم است. در اینجا نحوه محاسبه پیش می رود.

ابتدا باید تعیین کنید که چه مقدار از حساب خود را می خواهید در معاملات فردی ریسک کنید. فرض کنید این 1٪ است. آیا به این معنی است که شما با 1% از حساب خود موقعیت هایی را وارد می کنید؟ نه، به این معنی است که اگر استاپ ضرر شما ضربه بخورد، بیش از 1٪ از حساب خود را از دست نخواهید داد.

این ممکن است خیلی کم به نظر برسد، اما این برای اطمینان از این است که چند معامله بد اجتناب ناپذیر حساب شما را منفجر نمی کند. بنابراین، هنگامی که این مورد را تعریف کردید، باید تعیین کنید که توقف ضرر شما کجاست. شما این کار را برای هر معامله جداگانه، بر اساس ویژگی های ایده تجارت انجام می دهید. فرض کنید شما تصمیم گرفته اید که 5% از زمان ورود اولیه خود را توقف ضرر قرار دهید. این به این معنی است که وقتی استاپ ضرر شما ضربه می خورد و شما 5 درصد از ورودی خود خارج می شوید، باید دقیقاً 1 درصد از حساب خود را از دست بدهید.

بنابراین، فرض کنید اندازه حساب ما 1000 USDT است. ما با هر معامله 1% در معرض خطر هستیم. استاپ ضرر ما 5 درصد از زمان ورود ما است. از چه اندازه پوزیشنی استفاده کنیم؟

از چه نرم افزار معاملات آنلاین استفاده کنم؟

تجزیه و تحلیل نمودار بخش اصلی جعبه ابزار معاملاتی هر تحلیلگر فنی است. اما بهترین راه برای انجام آن کجاست؟ بایننس نمودارهای TradingView را یکپارچه کرده است، بنابراین می توانید تحلیل خود را مستقیماً روی پلتفرم – هم در رابط وب و هم در برنامه تلفن همراه انجام دهید. همچنین می توانید یک حساب TradingView ایجاد کنید و تمام بازارهای بایننس را از طریق پلتفرم آنها بررسی کنید.

بسیاری دیگر از ارائه دهندگان نرم افزار نمودارهای آنلاین در بازار وجود دارند که هر کدام مزایای متفاوتی را ارائه می دهند. با این حال، معمولاً باید هزینه اشتراک ماهانه بپردازید. برخی دیگر از مواردی که بر تجارت کریپتو متمرکز شده‌اند عبارتند از Coinigy، TradingLite، Exocharts و Tensorcharts.

آیا باید برای معامله گری به یک گروه پولی بپیوندم؟

به احتمال زیاد نه. اطلاعات رایگان عالی در مورد تجارت در آنجا فراوان است، پس چرا از آن درس نگیریم؟ همچنین تمرین تجارت به تنهایی مفید است، بنابراین می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و آنچه را که برای شما و سبک معاملاتی شما بهترین است را بیابید.

ورود به یک گروه پولی می تواند یک ابزار آموزشی معتبر باشد، اما مراقب کلاهبرداری و تبلیغات جعلی باشید. از این گذشته، جعل نتایج معاملاتی برای به دست آوردن فالوور برای یک سرویس پولی بسیار آسان است.

همچنین ارزش این را دارد که به این فکر کنیم که چرا یک معامله گر موفق ممکن است در وهله اول بخواهد یک گروه پولی راه اندازی کند. مطمئناً، اندکی درآمد جانبی همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد، اما چرا این کار را با هزینه گزافی انجام می‌دهند، اگر قبلاً این کار را به خوبی انجام می‌دهند؟

با این اوصاف، برخی از معامله گران موفق جوامع پولی با کیفیت بالا را با خدمات اضافی مانند داده های بازار ویژه اداره می کنند. فقط بیشتر مراقب باشید که پول خود را به چه کسی می دهید، زیرا اکثر گروه های پولی برای تجارت برای استفاده از معامله گران مبتدی وجود دارند.

پمپ و دامپ (P&D) چیست؟

پمپ و تخلیه طرحی است که شامل افزایش قیمت دارایی از طریق اطلاعات نادرست است. هنگامی که قیمت به میزان قابل توجهی افزایش یافته است (“پمپ” شده است)، عاملان کیف های ارزان قیمت خریداری شده خود را به قیمت بسیار بالاتری می فروشند.

طرح‌های پمپ و دامپ در بازارهای ارزهای دیجیتال، به‌ویژه در بازارهای گاوی، بیداد می‌کنند. در این مواقع، بسیاری از سرمایه‌گذاران بی‌تجربه وارد بازار می‌شوند و استفاده از آنها آسان‌تر است. این نوع کلاهبرداری بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال با ارزش بازار کوچک رایج است، زیرا قیمت آنها به دلیل نقدینگی پایین این بازارها به طور کلی آسان تر می شود.

طرح‌های پمپ و تخلیه اغلب توسط «گروه‌های پمپ و تخلیه» خصوصی تنظیم می‌شوند که بازدهی آسان را برای وصال‌کنندگان (معمولاً در ازای پرداخت هزینه) وعده می‌دهند. با این حال، آنچه معمولاً اتفاق می‌افتد این است که گروه کوچک‌تری که قبلاً موقعیت‌های خود را ایجاد کرده‌اند، از آن وصال‌کنندگان استفاده می‌شود.

در بازارهای قدیمی، افرادی که به دلیل تسهیل طرح‌های پمپ و دامپ مجرم شناخته می‌شوند، مشمول جریمه‌های سنگینی می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا