آموزش

معرفی برنامه Let Me Speak + یادگیری زبان همراه با درآمد دالری

در این مقاله برنامه Let Me Speak را تشریح خواهیم کرد که یکی از پروژه‌های Learn To Earn می‌باشد. آیا میدانید که یک میلیارد و 400 میلیون نفر در دنیا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند؟ چه می‌شود اگر آنها می‌توانستند در حین یادگیری به جای پرداخت، درآمد کسب کنند؟ می‌توان گفت میلیون‌ها نفر می‌توانند تحرک اقتصادی و اجتماعی خود را بهبود بخشیده و در این فرآیند درآمد قابل توجهی کسب کنند.

این یک اکوسیستم و یک مدل اقتصادی جدید است که می‌تواند میلیاردها نفر را تحت تاثیر قرار دهد. برای رسیدن به این امر، می‌توان از طریق تعریف مجدد نحوه عملکرد آموزش آنلاین، نحوه استفاده از انگیزه‌های اقتصادی، طراحی مجدد محصولات یادگیری متناسب با عصر جدید متاورس و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد.

در LMS Metaverse، این آزادی وجود دارد که به هرجای دنیا به صورت مجازی سفر کنید تا برای یادگیری زبان جدید در آن فضا قرار بگیرید؛ مثلا آزادی اینکه برای یادگیری زبان انگلیسی با لهجه آمریکن به نیویورک بروید و یا پاریس برای یادگیری زبان فرانسوی.

در این مقاله به جزئیات این قابلیت جدید خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

مدل کسب درآمد از یادگیری

Let Me Speak اولین متاورس Learn to Earn می‌باشد که هدف آن بازتعریف نحوه عملکرد بازار 60 میلیارد دلاری آموزش آنلاین زبان و ایجاد یک مدل اقتصادی جدید بر روی آن است. در واقع این مدل می‌تواند صنعت یادگیری زبان را تغییر داده و مشکل عدم انگیزه در هنگام آموزش آنلاین را رفع کند.

این مدل به وسیله ترکیب مدل Play to Earn با اپلیکیشن Let Me Speak امکان پذیر می‌شود.همانند Play to Earn، مدل Learn to Earn برای افرادی است که دارایی‌های درون بازی را به شکل NFT دارند و از آن‌ها برای کسب پاداش در حین یادگیری و امکان انتقال آن‌ها با یکدیگر استفاده می‌کنند. ریوارد یا پاداش به دست آمده به صورت توکن‌هایی هستند که می‌توانند با پول واقعی مبادله شوند.Learn to Earn، ارزش بیشتری به خود فرآیند بازی می‌بخشد زیرا بازیکن وقت خود را صرف کسب درآمد، سرگرمی و همچنین کسب مهارت‌های جدید و عملی می‌کند. بیایید نگاه دقیق‌تری به هر بخش از مدل اقتصادی این اکوسیستم بیندازیم:

اولین و اصلی ترین راه برای کسب درآمد، خرید یک کاراکتر NFT در بازار LMS و شروع یادگیری زبان انگلیسی در برنامه آموزشی Let Me Speak است. در این اپلیکیشن شما هر چند دقیقه یکبار برای پیشرفت یادگیری خود پاداش دریافت خواهید کرد؛ بعد از آن می‌توانید توکن‌ها را در بازار LMS به USDC تبدیل کنید.

برای شروع فعالیت، شما می‌توانید از 1 تا 4 کاراکتر NFT را در یک حساب و در یک دستگاه داشته باشید و از آنها استفاده کنید. هر شخصیت دارای آمار، پیشرفت، انرژی روزانه و سایر ویژگی‌های مختص به خود است. در حالی که می‌توانید تا 4 کاراکتر NFT را در 1 اکانت بازی کنید، می‌توانید هر تعداد شخصیت که می‌خواهید داشته باشید. همچنین می‌توانید NFT‌های خود را برای بازی در اختیار زبان‌آموزان دیگر در هر کجای دنیا قرار دهید و این شخص که زبان انگلیسی را با استفاده از NFTهای شما یاد می‌گیرد، پاداش هر دوی شما تعلق می‌گیرید.

اقتصاد LMS صاحبان NFT را تشویق می‌کند تا NFTهای خود را با سایر بازیکنان به اشتراک بگذارند و با هم یاد بگیرند و کسب درآمد کنند. این یک فرصت منحصر به فرد برای تعداد زیادی از افرادی ایجاد می‌کند که توان خرید NFT را ندارند تا شروع به کسب درآمد و یادگیری با هزینه نقدی صفر کنند. نام این فرآیند، بورسیه (Scholarship) می‌باشد. در حقیقت شما می‌توانید بدون نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در این فرآیند شرکت کنید، به سادگی چندین NFT بخرید و به کسانی که به آنها نیاز دارند Scholarship بدهید و در این فرآیند کسب درآمد کنید. هیچ محدودیتی برای تعداد شخصیت‌های NFT که می‌توانید داشته باشید یا تعداد بورسیه‌هایی که می‌توانید ارائه دهید، وجود ندارد. شما همچنین می‌توانید شخصیت‌های خود را برای فروش در بازار LMS قرار دهید. اگر 2 کاراکتر با همان Rarity دارید، حتی می‌توانید شخصیت‌های NFT جدیدی نیز ایجاد کنید؛ پس از تکمیل، کاراکتر NFT جدید شما آماده یادگیری و کسب درآمد یا فروش در بازار می‌باشد.

نحوه کسب درآمد از یادگیری

تمرکز سازندگان این اپلیکیشن، بر این اصل استوار است که مزایای زمانی که افراد صرف یادگیری زبان می‌کنند را به حداکثر برسانند و آن را سرگرم‌کننده، جذاب و با ارزش کنند. اپلیکیشن Let Me Speak از روش‌های آموزش زبان ارتباطی و فناوری‌های تشخیص گفتار استفاده می‌کند و محتوای یادگیری منحصربه‌فرد خود را با تمرکز بر تمرین گفتاری توسعه می‌دهد. البته آموزش 100% رایگان است و هر کسی می‌تواند اپلیکیشن‌ها را دانلود کند و یک تجربه یادگیری کامل بدون NFT و بدون پرداخت داشته باشد. اگر می‌خواهید در حین یادگیری شروع به کسب درآمد کنید، باید شخصیت NFT یا اسکالرشیپ خود را به اکانت خود متصل کنید. هر شخصیت NFT دارای انرژی روزانه است که برای یادگیری به پاداش تبدیل می‌شود؛ یعنی هر بار که در حین یادگیری پاسخ‌های صحیح می‌دهید، بخشی از انرژی به پاداش  تبدیل می‌شود و برای پاسخ‌های اشتباه جریمه نمی‌شوید. همه کاربران می‌توانند 100٪ انرژی روزانه را خرج کرده و همچنین 100٪ پاداش دریافت کنند، فقط برای یک تازه کار کمی زمان بیشتری طول می‌کشد تا این کار را انجام دهد. برای افراد با تجربه، انرژی روزانه هر کاراکتر NFT را می‌توان به طور کامل در 30 تا 40 دقیقه مصرف کرد.

شخصیت NFTها

کاراکتر NFT اولین نوع دارایی قابل استفاده در متاورس LMS  می‌باشد. شخصیت‌ها که 5 نوع Rarity دارند، برای یادگیری زبان‌های جدید به شهرهای دیجیتال داخل متاورس سفر می‌کنند؛ مقصد اول نیویورک است.

*قیمت‌های شروع برای کاراکترهای NFT بر اساس قیمت فروش عمومی مورد انتظار در بازار می‌باشد که ممکن است متفاوت باشد و به تصمیمات کاربران بستگی دارد. بیایید موارد ذکر شده در تصویر بالا را تشریح کنیم:

استعداد

ویژگی اصلی می‌باشد که بیشتر ویژگی‌های دیگر را تعریف می‌کند: کمیاب بودن شخصیت، مهارت و سرعت یادگیری. امتیاز استعداد، زمانی داده می‌شود که یک کاراکتر NFT ایجاد می‌شود و تغییر نمی‌کند. هر چه یک کاراکتر امتیاز استعداد بیشتری داشته باشد و هر چه سریعتر پیشرفت کند، بیشتر می‌تواند کسب کند.

نرخ پاداش

شخصیت‌های با Rarity متفاوت، پاداش‌های متفاوتی برای اقدامات یادگیری یکسان دریافت می‌کنند. در واقع روشی ایجاد شده تا افراد با سطوح درآمدی متفاوت را با انگیزه نگه داشته و در عین حال قیمت ورودی شخصیت‌های NFT کمتر از 100 دلار بماند.

دعوت کردن

از هر کاراکتر NFT می‌توان برای ایجاد کاراکترهای جدید استفاده کرد؛ به 2 کاراکتر با همان Rarity و یک کارمزد در توکن‌های بازی نیاز می‌باشد تا یک مورد جدید دریافت کرد. می‌توان تعداد محدودی دعوت نامه برای هر شخصیت صادر کرد؛ این محدودیت بستگی به کمیاب بودن شخصیت دارد.

مهارت

شخصیت‌ها دارای چهار مهارت اساسی در یادگیری زبان هستند: واژگان، تلفظ، گوش دادن و گرامر. با تمرین این فعالیت‌ها در اپلیکیشن یادگیری می‌توانید مهارت‌های شخصیت NFT را افزایش دهید؛ رشد مهارت‌هایتان پاداش‌های بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سطح XP

هر کاراکتر NFT از سطح  1شروع می‌شود. هر بار که یاد می‌گیرید و انرژی خرج می‌کنید، کاراکتر NFT (experience points  یا همان XP) دریافت می‌کند. با جمع آوری امتیاز کافی، یک سطح XP جدید رسیده و مهارت‌های اضافی دریافت می‌کنید. هر 10 سطح XP، کاراکتر یک جایزه قابل توجه و توانایی‌های جدید درون بازی دریافت می‌کند. البته وقتی یک کاراکتر NFT را می‌خرید و یا می‌فروشید، سطح XP آن ثابت می‌ماند.

سرعت یادگیری

این پارامتر نشان می‌دهد که یک کاراکتر NFT برای صرف انرژی خود چند امتیاز XP دریافت می‌کند. اگر می‌خواهید سریع به سطوح XP جدید برسید، کاراکترهایی با سرعت یادگیری بالاتر را انتخاب کنید.

انرژی

هر کاراکترNFT  به میزان 100 امتیاز انرژی برای خرج کردن دارد. شما با یادگیری، امتیاز انرژی را به پاداش و امتیاز XP تبدیل می‌کنید و انرژی به تدریج در 24 ساعت به 100 نقطه باز می‌گردد.

بازار LMS

بلاکچین سولانا از بازار غیرمتمرکزLMS  پشتیبانی می‌کند که امکان تراکنش‌های سریع، ارزان و قابل اعتماد را برای همه کاربران در سراسر جهان فراهم می‌کند. در این بازار می‌توان امور زیر را انجام داد:

  • پیگیری فروش NFTها، آخرین معاملات، آمار کلی اقتصاد
  • خرید و فروش NFT
  • برداشت (Claim) توکن‌های به دست آمده از طریق یادگیری
  • معاوضه توکن‌های درون بازی با USDC و Sol
  • ارائه و دریافت بورسیه در چند ثانیه
  • مدیریت NFTهای قابل بازی و ایجاد موارد جدید
  • دریافت اطلاعاتی درباره تاریخچه تراکنش‌های خود

توکن درون بازی (LStars) 

LStars، به انگیزه شما در یادگیری زبان انگلیسی یا زبان دیگر کمک می‌کند. در واقع توکن‌هایی هستند که به عنوان یادگیری و کسب درآمد با کاراکترهای NFT خود، دریافت می‌کنید. در ادامه می‌توان LStars را با USDC مبادله کرد و همچنین می‌توانید از آنها برای ایجاد کاراکترهای جدید NFT، ارتقاء شخصیت‌های موجود استفاده کنید. اگر می‌خواهید LStars بخرید یا LStars خود را با USDC مبادله کنید، می‌توانید از بخش Swap در بازار LMS استفاده کنید. این بخش Swap توسط استخر نقدینگی غیرمتمرکز پشتیبانی شده و این امکان را به شما می‌دهد تا توکن‌های خود را فوراً و در هر زمان مبادله کنید. LMS Economy بر اساس تراکنش‌های مستقیم کاربر به کاربر ساخته شده است. قیمت‌ها، عرضه و تقاضا برای دارایی‌ها و توکن‌های درون‌بازی بر اساس اقدامات افراد می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به ساختار یک اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی مبتنی بر بلاکچین پرداختیم که ویژگی‌های متفاوت آن باعث شده در فضای Learn to Earn مورد توجه قرار بگیرد. مکانیک بورسیه در این پروژه، افراد را قادر می‌سازد تا با هم یاد بگیرند و کسب درآمد کنند. این امر، یک فرصت منحصر به فرد برای کاربران ایجاد می‌کند تا با هزینه نقدی صفر شروع به کسب درآمد و یادگیری کند. LMS Metaverse با دیگر پروژه‌های GameFi متفاوت است؛ LMS به افراد کمک می‌کند تا علاوه بر سرگرم شدن در بازی، یک مهارت مفید یعنی زبان انگلیسی را نیز کسب کنند.

به نظر شما اینگونه اپلیکیشن‌ها می‌توانند به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرند؟

آیا شما تمایلی به استفاده از این نوع اپلیکیشن‌ها دارید؟

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

    1. دوست عزیز این برنامه فعلا تنها برای آی او اس ساخته شده و برای اندروید نیست اگر شما آی او اس دارید میتوانید از این برنامه استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا