آموزش

آموزش بازی بلاکچینی Town Star و کسب درآمد از آن

Town Star یک بازی شبیه‌سازی مزرعه‌داری است، که به‌صورت رتبه‌بندی (LeaderBoard) انجام می‌شود. در هر فصل، بازیکنان برتر لیدربورد جایزه دریافت می‌کنند. این بازی سه حالت مختلف دارد؛ کوئست‌های روزانه، لیدربورد ماهانه و لیدربورد هفتگی. در این مقاله به آموزش بازی Town Star می‌پردازیم و نکات مهم بازی را توضیح می‌دهیم. همچنین در مقاله نکات تکمیلی بازی تاون استار را بررسی می‌کنیم. با آسان کریپتو همراه باشید. 

آموزش بازی Town Star

Town Star یکی از بازی‌های گالا گیمز است. Gala Games پلتفرمی است که چندین بازی بلاکچینی ارائه می‌دهد و برخی از همین بازی‌ها مثل تاون استار را نیز تیم گالا توسعه داده‌اند. گفتیم که این بازی از نوع مزرعه‌داری است؛ در واقع کار شما تنها کشت و زرع نیست و باید صنعت و درآمد زمین خود را نیز توسعه دهید. در پایان هر فصل، به افرادی که بیشترین امتیاز را جمع‌آوری کرده باشند، جوایز نفیسی اعطا می‌شود.برای شروع بازی Town Star شما نیاز به سرمایه اولیه ندارید؛ البته روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید درآمد جانبی نیز داشته باشید. تاون استار به شدت استراتژیکی است و از همان ابتدای شروع بازی، شما باید در ذهن خود چیدمان زمین را انجام دهید؛ زیرا سایز زمین شما محدود است (۱۶ در ۱۶) و اگر دستگاه‌ها، مزارع و خانه‌های کارگران را اشتباه بچینید، نمی‌توانید بهره‌وری لازم را داشته باشید و در نتیجه، در لیدربورد جایگاه مورد نظر را به‌دست نمی‌آورید و این روی درآمد شما تاثیر منفی می‌گذارد. شما باید پول خود را مدیریت کنید، با آن ابزارهای مختلف بسازید و درآمد و امتیاز خود را افزایش دهید.

معرفی سرویس‌های تاون استار

این بازی ۳ حالت دارد: بازی‌های روزانه، هفتگی و ماهانه. هر کدام از این بازی‌ها شیوه متفاوتی برای کسب درآمد دارد. در این بخش به معرفی این بازی‌ها می‌پردازیم. 

بازی‌های روزانه

اگر از NFTهای بازی تاون استار داشته باشید، می‌توانید آنها را در سرورهای هفتگی یا ماهیانه قرار دهید و با جمع‌آوری ۵۰۰ امتیاز در این سرورها، درآمد مازادی از این توکن‌های بی‌همتا دریافت کنید. هر کدام از این NFTها قیمت و درآمد خاصی دارند، که می‌توانید در این جدول مشاهده کنید. 

جدول NFTهای تاون استار

Skinهای مختلف را می‌توانید از مارکیت پلیس بازی بخرید و دستگاه‌های NFT را نیز می‌توانید از Opensea خریداری کنید. هر کدام از این دستگاه‌ها مقدار مشخصی Town Point دارند و هر تاون پوینت نماینده یک توکن TOWN است و جوایز با این توکن به شما پرداخت می‌شود. هر کدام از این NFTها علاوه بر این که مقداری تاون پوینت به شما می‌دهند، کاربرد خاصی نیز دارند؛ مثلا Rare Water Tower به مزارع اطراف خود آب می‌دهد و نیازی نیست کارگران شما از رودخانه یا برکه برای این مزرعه‌ها آب بیاورند. همانطور که می‌بینید، میزان کمیابی این دستگاه Rare است، تاون پوینت آن ۱۴ است و قیمتی که در اوپن سی برای آن مشخص شده، ۵۶۰ دلار است. اگر شما این دستگاه را در سرورهای ماهانه یا هفتگی بسازید و روزانه ۵۰۰ امتیاز نیز جمع کنید، به شما روزانه ۰.۴۲ دلار توکن تاون توزیع می‌شود.  قیمت TOWN در زمان نگارش این مقاله، ۰.۰۳ دلار است. بنابراین ۱۴ * ۰.۰۳ = ۰.۴۲ دلار. برای یادگیری کاربردهای هر دستگاه، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

اطلاعات یکی از NFTهای تاون استار در اوپن سی

پیشنهاد می‌کنیم در صورت خرید این NFTها، آنها را در سرورهای ماهانه قرار دهید؛ زیرا اگر در سرورهای هفتگی بسازید، پس از اتمام هر سیزن، زمین‌ها ریست می‌شوند و دوباره باید از اول این NFTها را بسازید؛ زیرا برای ساختن این دستگاه‌ها، شما باید مقداری نیز بازی کنید تا زمین شما به سودآوری برسد و بتواند به‌طور خودکار ۵۰۰ امتیاز را جمع کند. سرورهای ماهانه هر ماه ریست می‌شوند؛ بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید، این است که هر ماه مقداری بازی کنید، این NFTها را بسازید و درآمد روزانه خود را دریافت کنید.

برای این که جوایز کوئست‌های روزانه را دریافت کنید، نیاز به حداقل یک NFT و مقدار مشخصی Gala Power دارید. اگر سطح گالا پاور شما ۱ است، تنها می‌توانید یک NFT در زمین قرار دهید، اگر پاور شما ۲ است، دو دستگاه می‌توانید قرار دهید و همینطور الی آخر. ارتقاء سطح Gala Power شما به شرح زیر است:

گالاپاور مورد نیاز برای کوئست‌های روزانه

بازی‌های هفتگی

اصلی‌ترین بازی تاون استار است. این بازی‌ها به‌صورت فصلی (هفتگی) است؛ البته دقت کنید که ۷ روزه نیستند.

  • در هفته اول هر ماه، سیزن‌ها ۵ روز و نیم هستند. 
  • در هفته دوم ماه فصل ۴ روز و نیم است. 
  • هفته سوم ۳ روز و نیم است.
  • و هفته آخر هر ماه نیز سیزن‌ها ۲ روز و نیم هستند.

تصویر سرورهای هفتگی و تعداد نفراتی که در آن بازی می‌کنند را می‌توانید ببینید.

سرورهای هفتگی تاون استار

این بازی‌ها روزهای سه‌شنبه شروع می‌شوند و حدود یک ساعت قبل از شروع سیزن جدید، متا یا شرایط بازی در دیسکورد گالاگیمز و در بخش Town Star Anouncements اعلام می‌شوند. برای مثال، متای فصل چهارم ماه می (۲ روز و نیم)، بدین صورت است: 

امتیازهای کیک و نان باگت به این صورت افزایش یافته‌اند (این تغییرات در هر فصل تفاوت دارند): 

کیک: از ۷۰۰۰ به ۲۰,۰۰۰ امتیاز.

باگت: از ۹۰۰ به ۳۵۰۰ امتیاز.

حتی متاها برای جوایز نیز ممکن است تغییر کنند. برای مثال، جوایز فصل دوم را می‌بینیم، که به نفرات ۱۰۰۱ تا ۲۰۰۰ نیز ۵۸۱ گالا به ارزش حدودی ۴۲ دلار تعلق گرفته است. همچنین از آنجایی که رسیدن به رنک‌های ۱ تا ۱۰۰۰ نیاز به تجربه زیادی دارد و بازیکنان جدید پس از چند بار تلاش و عدم قرارگیری در لیدربورد، ناامید می‌شوند و از بازی خارج می‌شوند، تاون استار جوایز رندومی نیز برای بازیکنان در نظر گرفته، که بازیکنان جدیدتر را نیز ترغیب به بازی کند. مثلا در همین جوایز فصل دوم، ما می‌بینیم که به رتبه‌های ۲۵۰، ۵۰۰، ۷۵۰، ۱۲۵۰، ۱۵۰۰ و ۱۷۵۰، هر کدام ۵۸,۱۴۰ توکن گالا (به ارزش حدودی ۴۲۵۰ دلار) جایزه داده شده و نفر ۱۰۰۰ نیز ۱۱۶,۲۷۹ گالا (حدود ۸۴۰۰ دلار) پاداش گرفته است. این جوایز نیز در هر فصل تغییر می‌کنند.

جوایز بازی‌های هفتگی تاون استار

متاهایی که در فصل سوم تغییر کرده بودند، به حالت قبل برگشته‌اند. در ویدیو نیز توضیح دادیم که حتما این شرایط یا متاها را مطالعه کنید و طبق آن استراتژی خود را پیاده‌سازی کنید. 

متا یا شرایط بازی‌های هفتگی تاون استار

در این بازی شما باید محصولات مختلفی تولید کنید. هر محصول ردیف یا Tier خاصی دارد؛ برای مثال، گندم و دیگر مواد اولیه،‌ در ردیف ۱ قرار می‌گیرند؛ پس از گندم، آرد ردیف ۲ است و به همین صورت تا آخر. هر ردیف با قیمت بالاتری به‌فروش می‌رسد. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، کیک و باگت در ردیف آخر قرار دارند و هر ۱۰ کیک ۲۰,۰۰۰ امتیاز به شما می‌دهد؛ در حالی که امتیاز فروش هر ۱۰ گندم ۱۰ است (در این بازی همه چیز ۱۰ تایی فروخته می‌شود). بنابراین شما باید در این روزها تا جایی که می‌توانید زمین خود را رشد دهید و امتیاز بیشتری کسب کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که از روز اول گشایش این ایونت‌ها، شروع به بازی کنید و زمان نسبتا زیادی روی زمین خود اختصاص دهید. پس از مدتی، حتی نیاز به بازی کردن نیز نخواهید داشت و کارگران شما کارها را به‌صورت اتوماتیک انجام خواهند داد. 

جوایز بازی‌های هفتگی

همانطور که دیدید، این بازی تا نفر ۱۰۰۰ نیز جایزه پرداخت می‌کند. این جوایز به‌صورت دلاری محاسبه می‌شوند و با توکن GALA پرداخت می‌شوند. اگر قیمت GALA پایین باشد، تعداد توکن‌های بیشتری دریافت می‌کنید و اگر قیمت آن بالا باشد، تعداد کمتری توکن دریافت می‌کنید. بنابراین نباید نگران افزایش یا کاهش قیمت ارز گالا باشید.

بازی‌های ماهانه

این سرورها هر ماه ریست می‌شوند و دوباره باید از اول زمین خود را بسازید. می‌توانید در بازی‌های ماهانه، کوئست‌های روزانه را نیز انجام دهید و جایزه آن را نیز دریافت کنید. همچنین در اواخر هر ماه، تاون استار در دیسکورد متای بازی‌های ماهانه را اعلام می‌کند. برای مثال، مسابقه تولید یونیفرم، از تاریخ ۲۵ می ۲۰۲۲ (۴ خرداد ۱۴۰۱) آغاز شده و تا انتهای ماه می ادامه دارد. در شرایط این مسابقه نوشته شده که هم Auto-Sell و هم فروش دستی برای امتیاز پذیرفته می‌شوند. از هر ۵ سرور P2E (همان ماهانه)، به ۳۰ نفر اول، نفری ۴۶۶۶ دلار به‌صورت توکن GALA تعلق می‌گیرد.

شرایط بازی‌های ماهانه در ماه می

اگر هم NFT ندارید، می‌توانید استراتژی‌های مورد نظر خود را در سرورهای ماهیانه آزمایش کنید و بعد وارد سیزن‌های هفتگی شوید. چند مورد از بهترین استراتژی‌ها را می‌توانید از اینجا پیدا کنید. همچنین با جستجو در یوتیوب نیز استراتژی‌های خوبی پیدا می‌کنید. برای شناخت انواع محصولات و کارگران نیز می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. تصویر سرورهای ماهیانه یا P2E را می‌توانید ببینید.

سرورهای بازی تاون استار

گالا گلد (Gala Gold) چیست؟

گالاگلد اکانت پرمیوم پلتفرم گالاست. شما می‌توانید اکانت رایگان در این پلتفرم ایجاد کنید؛ اما اگر حساب خود را به Gold ارتقا دهید، امکانات زیر را دریافت می‌کنید. قیمت اکانت گالاگلد ۶۷۳.۱۸۳ گالا (حدود ۴۷ دلار در زمان نگارش مقاله) است. می‌توانید حساب خود را از اینجا ارتقا دهید.

  • اعطای یک وانت به شما در بازی تاون استار به نام Express Depot (که قیمت آن در اوپن سی ۰.۰۲۰۵ اتر که با قیمت اتریوم فعلی حدود ۳۶ دلار است). 
  • ایردراپ NFTهای بازی‌های مختلف (که به آن NFT Drop می‌گویند).
  • با خرید این حساب، شما در سرور ویژه Gala Gold در دیسکورد عضو می‌شوید. در این سرور اخبار دست اول، راهنمایی‌های ویژه بازی‌ها، تست بازی‌ها و غیره منتشر می‌شوند. 

معرفی توکن‌های بازی Town Star

تاون استار دو توکن دارد: TOWN و GALA (البته گالا در تمام بازی‌های پلتفرم گالاگیمز استفاده می‌شود). 

توکن تاون یک رمزارز مبتنی بر شبکه اتریوم است و به‌عنوان جایزه برای کوئست‌های روزانه به‌کار می‌رود. به گزارش میهن بلاکچین، کل عرضه این توکن ۳۰۵,۰۲۲,۰۰۴ است و کل آن در گردش است. حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۱۸,۴۴۶ دلار بوده است TOWN در زمان نگارش این مقاله ۰.۰۳ دلار است و این رمزارز از نظر حجم معاملات، در رتبه ۹۰۴ قرار دارد. توکن تاون در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ به پایین‌ترین قیمت خود یعنی ۰.۰۲ دلار رسید و در تاریخ ۸ آذر ۱۴۰۰ نیز بالاترین قیمت خود یعنی ۲.۳۲ دلار را ثبت کرد. 

گالا یک توکن ERC-20 و مبتنی بر شبکه اتریوم است. این توکن به‌عنوان یک وسیله مبادله در بین بازیکنان اکوسیستم گالاگیمز استفاده می‌شود. در بازی تاون استار، GALA به‌عنوان پاداش به بازیکنان برتر لیدربورد هفتگی و ماهیانه اعطا می‌شود. کل عرضه این توکن ۳۷,۵۳۸,۶۶۷,۷۰۱ است، که از این مقدار ۷,۵۴۲,۴۹۶,۵۷۲ توکن در گردش است. حجم معاملات گالا در ۲۴ ساعت اخیر، حدود ۱۰۰ میلیون دلار بوده استGALA در زمان نگارش این مقاله ۰.۰۷ دلار است و از نظر مارکت کپ، در رتبه ۹۵ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. توکن گالا در تاریخ ۸ دی ۹۹ پایین‌ترین قیمت خود یعنی ۰.۰۰۰۱۳ دلار را تجربه کرد و در تاریخ ۵ آذر ۱۴۰۰ نیز به بالاترین قیمت خود یعنی ۰.۸۲ دلار رسید.

تاریخچه بازی تاون استار

بازی Town Star در مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹) و به‌عنوان اولین بازی گالاگیمز راه‌اندازی شده است. در آن زمان، گالاگیمز ۲۵ نفر نیرو داشت که ۱۰ نفر روی توسعه بازی‌ها و ۱۵ نفر روی توسعه پلتفرم گالا کار می‌کردند. تاون استار در همان زمان توسط تیم سازنده Gala Games توسعه یافت.

پیش‌نیازهای شروع بازی Town Star

برای شروع این بازی، شما باید یک کامپیوتر متوسط به بالا داشته باشید؛ زیرا CPU زیادی مصرف می‌کند. البته اگر سیستم شما ضعیف‌تر است، می‌توانید گرافیک بازی را کاهش دهید. همچنین نیاز به سرمایه اولیه ندارید، مگر این‌که بخواهید از NFTهای این بازی بخرید و از کوئست‌های روزانه کسب درآمد کنید. برای یافتن NFTها می‌توانید این جدول را ببینید و هر کدام را که خواستید، در اوپن سی جستجو کنید، قیمت آن را ببینید و خرید خود را انجام دهید. پس از خرید، به نسبت گالا پاور (قبلا توضیح دادیم) خود می‌توانید آنها را در زمین خود قرار داده و پس از تکمیل کوئست روزانه، درآمد خود را برداشت کنید. 

همچنین در هنگام ساخت اکانت جدید، نیاز به ساخت کیف پول پلتفرم گالا دارید، که نحوه ساخت ولت را آموزش دادیم. 

روش‌های کسب درآمد از بازی تاون استار

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، ۳ روش برای کسب درآمد از این بازی وجود دارد. کوئست‌های روزانه، بازی‌های رتبه‌بندی هفتگی و بازی‌های ماهانه. 

اگر شما از NFTهای بازی داشته باشید و در زمین خود قرار دهید (ترجیحا در سرورهای ماهانه) و روزانه ۵۰۰ امتیاز جمع کنید، نسبت به نوع NFT و میزان کمیابی آن، توکن Town دریافت می‌کنید. این میزان برای هر توکن بی‌همتا متفاوت است. 

اگر در بازی‌های لیدربورد هفتگی جزو نفرات ۱ تا ۱۰۰۰ شوید، به شما جایزه دلاری به‌صورت توکن GALA اعطا می‌شود که میزان این جایزه نیز متفاوت است. 

در بازی‌های ماهانه، معمولا در روزهای انتهایی هر ماه، شرایط بازی مشخص می‌شود و به تعداد نفراتی که در دیسکورد اعلام می‌شود، جایزه GALA تعلق می‌گیرد. این میزان نیز هر ماه متفاوت است. 

پرسش و پاسخ (FAQ)

تاون استار یک بازی شبیه‌سازی مزرعه‌داری و زمین‌داری است که در آن، شما یک زمین ۱۶ در ۱۶ دارید و باید با استراتژی درست، مزارع و دستگاه‌های مختلف را بسازید، درآمد و امتیاز زمین خود را افزایش دهید، تا در نهایت، جایزه دریافت کنید. 

  • دانلود بازی Town Star چگونه است؟ 

این بازی تحت وب است و نیاز به دانلود ندارد. همچنین دانلود بازی Town Star برای اندروید و IOS در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. 

  • کسب درامد از town star چگونه است؟ 

این بازی ۳ حالت مختلف دارد. شما می‌توانید با خرید NFTهای بازی و کسب ۵۰۰ امتیاز در روز، نسبت به نوع NFT خود توکن TOWN جایزه بگیرید، می‌توانید با افزایش امتیازهای خود در بازی‌های هفتگی و افزایش رتبه، به‌صورت دلاری و با توکن GALA پاداش بگیرید و می‌توانید با انجام شرایطی که در انتهای هر ماه در دیسکورد بازی اعلام می‌شود، در بازی‌های ماهانه جایزه دریافت کنید. 

جمع‌بندی

بازی تاون استار یکی از اولین بازی‌های زمین‌داری استراتژیک است، که توسط پلتفرم Gala Games روی بلاکچین راه‌اندازی شده است. در این بازی، هدف اصلی شما توسعه زمین خود و جمع‌آوری امتیاز است. Town Star سه حالت مختلف دارد، که می‌توانید با بازی کردن، کسب درآمد کنید. برای شروع بازی، باید ابتدا نوع زمین‌ها، استراتژی‌های مختلف و کارگران را بشناسید تا بتوانید از منابع خود به خوبی استفاده کرده و امتیازهای خود را افزایش دهید. در این ویدیو به آموزش بازی Town Star پرداختیم و نکات تکمیلی آن را در مقاله توضیح دادیم. نظر شما درباره بازی تاون استار چیست؟ آیا می‌توان از این بازی کسب درآمد کرد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا