آموزش

معرفی بازی واکن walken – کسب درآمد از راه رفتن

این روزها، میل افراد به سبک زندگی کم تحرک بیشتر شده و شاهدیم که افراد زمان و انگیزه کافی برای تحرک طی روز را ندارند. پروژه واکن (Walken) در راستای حل این مشکل، یک سرگرمی راه اندازی کرده که افراد را به چالش تحرک و راه رفتن می‌اندازد و پیاده‌روی را به یک فعالیت لذت‌بخش و مفید تبدیل می‌کند که در نهایت سودمند می‌باشد. بازی بلاکچینی Web 3.0 واکن به شما کمک می‌کند تا تحرک را همراه با بازی، بخشی از روزمره‌ی خود قرار دهید و با انجام فعالیت‌های فیزیکی ساده روزانه و بدون نیاز به تجربه و مهارت خاصی، از بازی درآمد کسب کنید. نسخه آزمایشی عمومی بازی از هفت جون ۲۰۲۲ راه اندازی شده‌ است و شما می توانید نسخه اندروید و IOS این اپلیکیشن را دانلود و بدون هیچ هزینه‌ی اولیه‌ایی بازی رو شروع کنید و کسب درآمد داشته باشید. قبل‌تر در این حوزه تجربه‌ی بازی استپن را داشتیم که بزرگ‌ترین تفاوتش با واکن در این است که برای شروع بازی در استپن باید در ابتدا NFT ها را خریداری کرد ولی در این بازی بدون هیچ هزینه و خرید NFT ایی میشود شروع به به دست آوردن توکن WLKN کرد. در واقع این بازی جز دسته بندی بازی‌های Move to Earn (M۲E) محسوب میشود که با حرکت و فعالیت فیزیکی به شما پاداش میدهد.جزئیات آموزش بازی move to earn واکن walken را در ادامه این مقاله بیشتر خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

با بازی Walken، راه برو و پول در بیار!

پیاده‌روی، یکی از ساده ترین راه‌ها برای تحرک بیشتر، کاهش وزن و سلامتی است. بازی واکن (Walken) با هدف ترویج این عادت سالم، با راه اندازی این بازی، قدم‌های شما را طی روز محاسبه کرده و به ازای هر ۱۰۰۰ قدم (۰.۵ مایل)، به شما یک Gem داخل بازی میدهد که با راه رفتن و دویدن در زندگی واقعی به دست می‌آیند و شما با این الماس‌ها می‌توانید شخصیت اصلی بازی (CAThlete) را ارتقا دهید و شانس خودتان را برای بردن در رقابت‌ها و به دست آوردن توکن WLKN، بیشتر کنید. البته باید این نکته ذکر شود که این Gemها قابل خرید و فروش نیستند و کاربردشان فقط برای این بازی می‌باشد.

نقش آواتار CAThlete در بازی

شما در ابتدای کار با اپلیکیشن و شروع بازی، صاحب یک کتلیت (CAthlete) می‌شوید؛ هر یک از این شخصیت‌های درون بازی منحصر به فرد هستند، و یک توکن غیرمثلی (NFT) محسوب می‌شوند که فقط مختص به شماست و به صورت تصادفی بر اساس مجموعه‌ای از ژن‌ها تولید می‌شود. شش ژن وجود دارد که شش عنصر کتلیت (CAThlete) را تعیین می‌کند: گوش‌ها، بدن، دم، رنگ، محیط و پوزه. کلمه CAThlete از دو کلمه Cat و Athlete تشکیل شده است، به معنی گربه‌های ورزشکار که در مسابقات مختلف با دیگر CAThleteها رقابت می‌کنند (نحوه‌ی رقابت در ادامه‌ی مقاله توضیح داده خواهد شد) و هر کدام از این شخصیت‌ها، دارای سه ویژگی استقامت، سرعت و قدرت مختص به خود هستند که بر نتیجه‌ی مسابقات تأثیر گذار هستند.

چگونه CAThlete خود را تقویت کنیم؟

اگر به دنبال تبدیل کردن گربه‌ی ورزشکار (CAThlete) خود به بهترین دونده در Walken هستید، دستور‌العمل بسیار ساده است: راه بروید، رقابت کنید، و آن را به سطوح بالاتر برسانید. هر CAthlete دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های استقامت، سرعت و قدرت است که به کمک جمع‌آوری الماس در بازی و بالا بردن سطح کتلیت، قابلیت ارتقا دارند. هر چه CAThlete (شخصیت بازی) شما تقویت شود و هر چه تعداد قدم‌های بیشتری در یک روز راه بروید و بدوید، شانس برنده شدن خود را در مسابقات بیشتر می‌کنید و با برنده شدن در مسابقات، توکن WLKN را به دست می‌آورید.

همچنین با تقویت CAThlete خود، و رسیدن به سطح ۶، گربه‌ی ورزشکار خود را در واقع به یک NFT واقعی تبدیل کرده‌اید که با فروش آن، قادر به کسب سود هستید. شما با سرمایه‌گذاری روی CATthlete خود، فرصتی برای افزایش درآمد و تبدیل عادت‌های سالم به بخشی از زندگی روزمره‌ی‌ خود را به دست می‌آورید. زیرا تعداد قدم‌هایی که در زندگی واقعی برمی‌دارید، مستقیماً بر پیشرفت شخصیت درون بازی شما تأثیرگذار خواهد بود. شما برای ارتقای آواتار خود در هر مرحله، نیز به مقدار مشخصی توکن WLKN دارید، که داخل خود بازی به دست می‌آورید و بعد این فرصت را دارید که در لیگ‌های بالاتر شرکت کرده و با برنده شدن در مسابقات، توکن WLKN بیشتری کسب کنید.

روش‌های کسب درآمد

به طور کلی در بازی move to earn واکن می‌شود به وسیله دو دارایی رمزنگاری شده کسب درآمد کرد که عبارتند از:

  1. توکن واکن WLKN، که در طی بازی بازی به دست می‌آید
  2. توکن‌های غیرمثلی یا همان NFTها

در ادامه به طور مفصل به هر کدام از این روش‌ها پرداخته خواهد شد.

NFTها در Walken

توکن‌های غیرمثلی یا همان NFT، که از سال ۲۰۲۱ بین افراد فعال در حوزه کریپتو همه‌گیر شده، پروژه‌های زیادی را به خود علاقه‌مند کرده است؛ از جمله پروژه‌ی Walken که شخصیت اصلی بازی خود را به عنوان یک NFT قابل معامله، معرفی کرده است. همان‌طور که قبل‌تر گفته شد، یک شخصیت CATthlete که در ابتدای بازی به رایگان دریافت می‌کنید، بعد از برنده شدن در مسابقات و ارتقای سطح تا مرحله ۶، تبدیل به یک NFT منحصر به فرد می شود‌ که با فروش آن می‌توانید کسب سود کنید. باارزش ترین نکته در مورد NFT‌های Walken، انحصاری بودن آنها است؛ یعنی هیچ بازیکن دیگری،NFT شبیه به شما را ندارد که در نتیجه می تواند برای شما به یک سرمایه گذاری عالی محسوب شود. باید گفت که CAThleteها تنها توکن‌های غیرمثلی بازی نیستند و شما به یک سری لباس و اکسسوری NFT هم دسترسی دارید مانند کفش، شلوارک، تی‌شرت، زیورآلات و مصنوعات که می توانید در بازار توکن‌های غیرمثلی خود پلتفرم، با توکن WLKN و (SOL) خرید و فروش کنید. این لوازم جانبی، همچنین به قدرت CAThlete شما اضافه می‌کند که در نتیجه احتمال برنده شما در رقابت‌ها بیشتر می‌شود.

رتبه‌بندی NFTها در پنج سطح زیر طبقه بندی می شوند که به ترتیب ارزش و قیمت بیشتری دارند:

  1. معمول (Common)
  2. غیر معمول (Uncommon)
  3. نادر (Rare)
  4. حماسی (Epic)
  5. افسانه‌ای (Legendary)

این شخصیت‌های NFT را نه تنها می‌توان معامله کرد، بلکه می‌توان آن‌ها را با هم ترکیب و NFT منحصر به فرد خود را ایجاد کرد که ویژگی‌ها و ظاهر آن‌ها بسته به والدین متفاوت هستند.

معرفی رمزارز WLKN

رمز ارز WLKN بر بستر بلاکچین سولانا مبتنی بر استاندارد SPL ساخته شده است. این توکن، ارز اصلی بازی است. اقتصاد درون‌ بازی را به حرکت در میارد و به بازیکن‌ها کمک می‌کند با این ارز، کسب درآمد داشته باشند. این توکن هنوز جایی لیست نشده ولی در حال حاضر میتوانید تا ۲۱ ژوئن در پیش فروش این ارز (IEO) در دو صرافی Bybit و Gate.io شرکت کنید و ارز WLKN را به قیمت 0.0165 دالر خریداری کنید. 

توکنومیک

کل عرضه‌ی این توکن ۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ واحد می باشد که در حال حاضر ۵۵.۵۳ میلیون ارز در گردش است و بخش های مختلف عرضه آن به صورت زیر است:

فروش توکن: ۲۵.۳۵٪
پاداش، اکوسیستم، سود استیک، ایردراپ: ۳۸.۶۵٪
تیم و مشاوران: ۱۷٪
خزانه و بازاریابی: ۱۵٪
نقدشوندگی (صرافی متمرکز و غیرمترکز): ۴٪

چطور توکن WLKN به دست آوریم؟

توکن WLKN را می‌توان در بازی واکن (Walken) به عنوان جایزه در صورت برنده شدن در مسابقات به دست آورد. شکست دادن دیگران در مسابقات، مقدار مشخصی توکن را برای بازیکن تضمین می‌کند. هر چه سطح CAThlete شما بالاتر باشد، می توانید در لیگ‌های بالاتری شرکت کنید که طبیعتاً استخر جایزه بزرگتری دارد و می‌توانید توکن‌های بیشتری برنده شوید. راه دیگری برای کسب درآمد WLKN، فروش CAThleteها و دیگر NFTها در بازار خود پلتفرم است. توسعه CAThlete‌ها و بردن آنها به یک سطح بالاتر نیز به مقدار مشخصی توکن WLKN نیاز دارد، اما هر سطح جدیدی که به آن می‌رسد، شانس بازیکنان را برای بردن توکن‌های بیشتر افزایش می‌دهد زیرا آنها می‌توانند با یک CAThlete قوی تر و سریع تر به لیگ‌های بالاتر بپیوندند. از آنجاییکه چنین مکانیزم‌هایی انگیزه استفاده از توکن در بازی هستند، به نوبه خود به توکنومیک پایدار این ارز کمک می‌کند.

دو شرط برداشت توکن WLKN

همچنین در نظر داشته باشید که شما برای برداشت توکن‌های WLKN خود باید دو شرط زیر را رعایت کنید.

  1.  شرط اول: شما باید حداقل ۲۰ رمزارز WLKN را داشته باشید تا بتونیم به کیف‌پول اصلی واریز و انتقالی به خارج از پلتفرم انجام دهید.
  2. شرط دوم: باید حداقل یک توکن غیرمثل (NFT) داشته باشید، که هم میتونید منتظر باشید تا گربه‌ی ورزشکار خود را به مرحله ۶ برسانید و تبدیل به یک توکن غیرمثلی (NFT) واقعی کنید و یا از مارکت پلیس خود پلتفرم یک NFT خریداری کنید.

بنیان‌گذاران بازی واکن (Walken)

Alexei Kulevets، بنیان‌گذار و مدیرعامل اجرایی پروژه، در ابتدا در سال ۲۰۰۷ مسئول فروش و حسابداری یک شرکت خدمات نرم‌افزار بود ولی توانست ارتقا بگیرد و مسئول توسعه شرکت شود. بعدها برای محقق کردن رویاهایش، با چند نفر دیگر، شرکت Appyfurious را تأسیس کردند که خدمات آن مربوط به توسعه برنامه و بازی موبایل است. Kulevets در حال حاضر مدیر دو پروژه Walken و GetFit می‌باشد.

Alexei Porodzinsky، بنیان‌گذار و مدیر بخش توسعه‌ کسب و کار پروژه، یک فرد با سابقه در زمینه های مدیریت فناوری اطلاعات (توسعه و تضمین کیفیت)، مشاوره فناوری اطلاعات (توسعه و تضمین کیفیت)، هوش تجاری، کارشناس برون سپاری فناوری اطلاعات می باشد و در حاضر علاوه بر Walken در پروژه GetFit نیز فعالیت می‌کند.

kobstantint kozlovski، از دیگر بنیان‌گذار این پروژه است که مدیر محصول پروژه نیز می باشد.

سرمایه گذاران پروژه واکن (Walken)

از سرمایه گذاران این پروژه می توان به توسط Infinity Ventures Crypto، Shima Capital Morningstar Ventures، Ghaf Capital، Partners، Huobi Ventures، Dex Ventures، Yield Guild Games (YGG)، Big Brain Holdings، Moonchain Capital. Moon Holdings، OliveX از گروه برندهای Animoca، Genblock Capital، NFT Tech، SnackClub و … اشاره کرد.

آموزش بازی

در شروع بازی شما ابتدا باید کیف پول شخصی خود را بسازید و بعد از وارد شدن و ساخت اکانت به CATthlete خود دسترسی پیدا میکنید که در مرحله صفر هست. واکن به عنوان خوش‌آمد گویی به شما یک GEM رایگان می‌دهد که در قسمت ولت قابل مشاهده است. در قسمت Collectibles بخش CATthlete شما میتونید ویژگی‌های آواتار گربه‌ی خود شامل اسم او و میزان قدرت، استقامت و سرعت او را ببینید. در قسمت Wallet می‌توانید میزان دارایی  Gemها و ارز WLKN خود را ببینید. و در قسمت Competitions به رقابت با دیگر کاربرهای بازی بپردازید و با مرور به ارتقای CATthlete خود بپردازید که در ویدیو زیر میتونید جزییات بیشتری ببینید.

جمع‌بندی

نسخه‌ی بتای اپلیکیشن بازی واکن (Walken) در حال حاضر در دسترس عموم است و بازیکن‌ها می‌توانند در Walken به صورت رایگان و با سرمایه گذاری صفر شروع به بازی و کسب درآمد کنند. هر بازیکن یک Cathlete سطح پایه و یک کیف پول برای شروع دارد که پس از ثبت‌نام به آن‌ها ارائه می شود. تعداد قدم‌های شما در زندگی واقعی، تبدیل به Gem بازی می شود که با آن می توانید Cathleteهای خود را ارتقا داده و شانس خودتان را برای پیروزی در رقابت‌ها و به دست آوردن توکن WLKN بیشتر می‌کنید.همین الان این بازی رو از لینک زیر دانلود کن و از راه رفتنت پول درار.

دانلود بازی واکن برای اندروید

دانلود بازی واکن برای IOS

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا